вівторок, 21 лютого 2017 р.

Небесна Сотня. Герої не вмирають...


Небесна сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами,
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами …
Б. Пісний

    Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. 11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, в якому затвердив 20 лютого Днем Героїв Небесної Сотні. Саме в цей день під час Революції Гідності на вулицях Києва загинула найбільша кількість людей – 49 осіб. Всього під час тих драматичних подій загнуло понад 100 повсталих патріотів. Всі Герої Небесної Сотні отримали звання Героя України, посмертно.
    

Зроби свій вибір на користь здоров'ю


Людина – найвищий продукт земної природи.
Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи,
людина має бути здоровою, сильною та розумною.
І.Павлов


    Здоров'я дітей – найцінніше надбання цивілізованого суспільства. Воно створює фізичний, духовний, соціальний, інтелектуальний та фізичний базиси країни.
     Наші діти на сьогодні – ослаблені та хворобливі як, урешті, і належить бути дитині, котра погано та нераціонально харчується, живе в забрудненому навколишньому середовищі, не займається справжньою фізкультурою та постійно зазнає нервових перевантажень.  Тому формування здорового способу життя є обов'язковим завданням і умовою розвитку творчих здібностей учня та формування його як творчої особистості.
      Школа – це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тому саме школа має великі можливості у здійсненні ряду заходів із питань збереження здоров'я. Це єдиний організм із тісними взаємозв'язками всіх його структурних компонентів.
      

субота, 11 лютого 2017 р.

Герої Крут не вмирають...


      29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця героїчна, але в той же час і трагічна сторінка в українській історії надовго стала одним із символів боротьби нашого народу за свою свободу і незалежність.
       29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.