пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

💣🧨💥Ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, що буде війна, а після вторгнення ворога в Україну та обстрілів наших мирних міст з різної зброї на вулицях залишиться значна кількість боєприпасів різних видів та різних калібрів, які несуть пряму загрозу людям, які забирають життя дорослих і дітей, завдають страшних травм. І це справжня трагедія!

І зараз отримані знання та дотримання особистої безпеки можуть зберегти найцінніше - людське життя. Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Його мета – підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров’я та життя людей. Для України сьогодні ця тема не лише найактуальніша, вона неймовірно болісна! 

Мінна безпека — це сьогодні не просто наш вибір, це необхідність!  За даними ДСНС, понад 30% території України  заміновано, а розмінування може тривати роками. Діти — це особливо вразлива категорія, адже їх часто цікавлять незвичні знахідки,  замасковані під іграшки або ґаджети. Як навчити дітей розпізнавати загрозу і не наражатися на небезпеку? У цій ситуації ми не могли лишатися осторонь, розуміючи, що головна проблема в необізнаності багатьох людей. І поширення знань стало нашим пріоритетним завданням. Адже інформація  — ключ до збереження життя!

Ми вважаємо, що найважливіше навчати правил безпеки наших дітей. Необхідно поширювати важливу інформацію серед широких верств населення. Саме це врятує життя і здоров’я багатьох людей.

 Уроки безпеки у воєнний час стали частиною освітнього процесу.

Тому напередодні Дня мінної безпеки в ліцеї були проведені уроки, заняття, під час яких діти вчилися розпізнавати ВНП, вчилися як правильно діяти в ситуації, коли побачив незнайомий предмет. Найменші школярі складали пазли, виконували інтерактивні завдання, вчилися розпізнавати вибухонебезпечні предмети та навчилися суперздібностям - правилам поведінки з ВНП, розгадували загадки, які допоможуть правильно діяти у разі надзвичайної ситуації. 

 За статистичними даними, один день війни - це  5 днів розмінування. Проте люди зазнають травм та гинуть від мін та інших вибухонебезпечних предметів навіть за відсутності активних бойових дій. І кількість таких постраждалих щодня збільшується. Це реалії сьогодення.

Ми всі повинні пам’ятати, що загроза вибуху може бути прихована у непомітних і на перший погляд безпечних, побутових речах. Кожен має навчити дітей базових правил безпечної поведінки і дій у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів. Знання та дотримання цих правил допоможе врятувати не одне життя!























































Немає коментарів:

Дописати коментар