12 квітня світ відзначає День авіації і космонавтики, а також Міжнародний день польоту людини в космос. Крім того, в Україні святкується День працівників ракетно-космічної галузі країни. Це професійне свято працівників космічної галузі, яке присвячене першому польоту людини в космос − великій події, що дозволила людству заглянути за межі Земної оболонки.
12 квітня 1961 року старший лейтенант Ю. А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Політ, що тривав всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. Ім'я Юрія Гагаріна стало широко відомим в світі, а сам перший космонавт достроково отримав звання майора і звання Героя Радянського Союзу.Юрій Гагарін відкрив дорогу до зірок. Після нього у космічному просторі побувало близько 600 землян різних націй. Вони виходили у відкритий космос, ступали на місячний ґрунт, виконували важливі наукові експерименти, били рекорди. Уже третім полетів уродженець Білоцерківщини Павло Попович, який до кінця життя не забував свого українського коріння.
Офіційно першим космонавтом незалежної України став Леонід Каденюк.
Вступивши в 21 століття, ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки — навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили посадку на Місяць. Згодом на Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, декілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть на собі послання Позаземним Цивілізаціям.У 1961 році відбувся перший вдалий політ людини в космос, а вже у 1969 астронавти побували на Місяці. Зараз космічні супутники досліджують Сонце, планети, галактики, чорні діри, Всесвіт в цілому. На даний момент деякі штучні супутники перебувають уже за орбітою Плутона.
https://www.youtube.com/watch?v=VlvghH-TsTk&ab_channel=%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9AmatOr
Немає коментарів:
Дописати коментар