пʼятниця, 1 травня 2020 р.

Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих


   У п'ятницю, 1 травня, в Україні та інших країнах світу відзначають День праціДо 2017 року в нашій країні це свято називали Міжнародний день солідарності трудящих, але потім перейменували і тепер він носить нинішню назву, День праці.
   Свято відзначають в 143 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. У деяких країнах, наприклад, США і Японії, свято відзначають в інший час.

Історія святкування 

   Свято в світі почали святкувати в пам'ять про робочі протести в Чикаго, які пройшли 1 травня 1868 року. Тоді на вулиці вийшли робітники, які вимагали встановити восьмигодинний робочий день. Мітинги і страйки перейшли в зіткнення з поліцією, жертвами яких стали і протестувальники, і стражі правопорядку. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
   Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.
   Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії.
    У 1890 році день праці вперше відзначили у Львові, а у східній частині України, це вперше відбулося в 1900 році.
    У СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. 
    Назву цього місяця як "травень", в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава. Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.


Немає коментарів:

Дописати коментар