вівторок, 26 грудня 2017 р.

3 грудня – Міжнародний день інвалідів.

 Щорічно 3 грудня в усьому світі відзначають Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. Це десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів в цілях покращення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей. Пізніше Асамблея закликала держави-члени проводити заходи в підтримку цього Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю.

Функції самоврядування в школі


1. Забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;

2. Конторль за відвідуванням школи учнями;

Основні передумови розвитку учнівського самоврядування

Результат пошуку зображень за запитом "учнівське самоврядування зображення"
Учнівське самоврядування − це педагогічна технологія, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини в системі демократичних взаємин виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості.

Нормативно-правова база з національно-патріотичного виховання





середа, 13 грудня 2017 р.

Нормативно-правові документи



Міжнародні документи
Декларація прав дитини, проголошеня Генеральною Асамблеєю Органцізації Об'єднаних Націй 20 листопада 1959 року

Акція “16 днів проти насильства”

     Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”. Метою проведення цієї акції  є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
   

понеділок, 11 грудня 2017 р.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

   грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У цей день акцентується увага на тому, яку серйозну загрозу для життя людей в усьому світі становить ця глобальна проблема. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирається знань майбутнє держави.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЩОДО ВИХОВАННЯ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ В СІМ'Ї

   Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "Обдарована дитина зображення"  
Розвиток творчих здібностей особистості - це одвічний гуманістичний принцип. Ще стародавні греки вважали, що самостійна, а отже, і творча особистість здатна самовіддано служити своєму народу і державі. Кожна держава зацікавлена у вихованні такого могутнього інтелектуального потенціалу, як обдаровані, талановиті діти.

Сфери обдарованості дітей

Результат пошуку зображень за запитом "Обдарована дитина зображення"
У результаті досліджень науковцями виділено такі характерні особливості обдарованих учнів:

Будьмо знайомі: ми – 5 клас!

     29 листопада 2017 року в актовій залі школи відбулося свято-презентація класного колективу «Будьмо знайомі: ми – 5 клас!» Пятикласники старанно готувалися до свята та з нетерпінням чекали цього дійства, щоб показати всі свої таланти та уміння.

четвер, 7 грудня 2017 р.

Розгойдані дзвони пам’яті

 Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.
Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя.

21 листопада – День Гідності та Свободи України

З метою формування в учнів активної  громадянської  позиції  щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів, розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовності служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни; виховання  патріотичних почуттів, гордості за свою Батьківщину – Україну в нашій школі було проведено ряд заходів:

10 кроків, щоб стати кращими батьками



1 крок - Любов до дитини
Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

субота, 25 листопада 2017 р.

Поради батькам п'ятикласників

Результат пошуку зображень за запитом "Батьки і діти зображення"
  • Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

понеділок, 20 листопада 2017 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності

    16-го листопада 1995 р. держави – члени ЮНЕСКО на 28-й сесії Генеральної конференції  одностайно прийняли «Декларацію принципів толерантності». Саме цей день проголосили Міжнародним днем толерантності. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.

«Сірники не чіпай, вогонь не закликай!»

  За давньою легендою Прометей подарував людям вогонь, який повинен був зігрівати їх в холодні пори року, використовуватись для приготування їжі, освітлення. Він хотів полегшити їм життя, але Бог, дізнавшись, прогнівався. З цього часу вогонь не лише приносив користь людям, але став їх великим горем, інколи, навіть, забираючи  життя їх самих.

субота, 18 листопада 2017 р.

Сім’я та здоров’я

Результат пошуку зображень за запитом "сім'я та здоров'я зображення"
Метою нашого суспільства завжди було щастя людини, а однією з важливих складових щастя – здорова, міцна сім’я. Саме в такій сім’ї виростає і виховується повноцінне майбутнє покоління.

Гармонійною сім’єю можна вважати таке сімейне подружжя , в якому родина є відкритою та забезпечує широкі можливості для творчого зростання і розвитку кожного її члена.

Пам'ятка для батьків

Результат пошуку зображень за запитом "Батьки і діти зображення"

  • Покарання – моральний замах на здоров'я: фізичне і психічне.
  • Покарання не повинно бути за рахунок любові. Не залишайте дитину без заслуженої похвали і нагороди. Ніколи не відбирайте подарованого вами чи кимось іншим.

9 листопада – День писемності.

    9 листопада – День писемності. Традиційно в нашій школі проводяться заходи, присвячені рідній мові.

Районні ігри "Що? Де? Коли?"

10 листопада 2017 року  в Районному центрі дитячої та юнацької творчості відбувся районний етап Кубку області з гри «Що? Де? Коли?» сезону 2017-2018 року  та відбірковий етап чемпіонату інтелектуальних ігор серед учнівської молоді Олександрівського району сезону 2017-2018 року.

вівторок, 14 листопада 2017 р.

«Ми - за життя без тютюну, алкоголю, наркотиків!».

     З метою підвищення інформованості, громадської активності дітей і підлітків у сфері пропаганди здорового способу життя та поширення досвіду альтернативних видів і форм діяльності, розширення знань учнів про негативні наслідки вживання тютюну, алкоголю, наркотиків; формування у дітей небайдужого ставлення до існуючих проблем сьогодення; пошук дієвих форм та методів щодо формування здорового способу життя; виховання соціальної активності учнів, впродовж жовтня 2017 року у школі була проведена традиційна рекламно-просвітницька кампанія «Ми - за життя без тютюну, алкоголю, наркотиків!»

14 жовтня - День захисника України

     В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни, козацькою Покровою. Серед усіх релігійних свят Покрову в українців здавна вважали чи не найбільшим. Козаки вважали Матір Божу своєю заступницею і помічницею. Цариця Небесна завжди була покровителькою славетного лицарства. І настільки шанобливо відзначали «Третю Пречисту», що впродовж століть в Україні це свято набуло вже історичного змісту і отримало назву – Козацька Покрова. Але в новій незалежній Україні цей день донедавна не мав такого сакрального значення.

Родинне свято "Родина, як зірка єдина"


В Україні говорять: «Без сім’ ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела, так і наша держава починається з родини. А родина до родини – народ.

понеділок, 13 листопада 2017 р.

22 вересня - День партизанської слави

22 вересня відзначається День партизанської слави. Щорічно учні-волонтери Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ "Олександрівське НВО №1" напередодні цієї визначної дати проводять акцію "Ветеран живе поруч", відвідують ветеранів.

21 вересня - Міжнародний день миру


Якщо маєш в серці Україну, то живи для неї неодмінно,
і любов синівську невгасиму до людських сердець неси невпинно.
І буде ми р в моїй країні, і буде спокій у серцях,
і буде вільна Україна...! на віки вічні для всіх нас!

Ми – за безпеку руху!

      З метою проведення цілеспрямованої просвітницької роботи з учасниками навчально-виховного процесу щодо виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, підняття рівня інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1» з 11 до 15 вересня 2017 року було проведено Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему: «Ми – за безпеку руху!»


четвер, 9 листопада 2017 р.

Посадова інструкція педагога-організатора

1.      Загальні положення
1.1.        Посада педагога-організатора належить до посад педагогічних працівників.
1.2.        Педагог-організатор має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи.

Аналіз роботи педагога-організатора за ІІ семестр 2016-2017 навчального року

Результат пошуку зображень за запитом "робота педагога-організатора"
        У ІІ семестрі 2016-2017 н.р.  робота педагога-організатора  проводилася згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243», Концепції національно-патріотичного виховання, основної проблеми школи , виховного плану школи  та плану роботи педагога-організатора.

Поради батькам у вихованні дітей

Результат пошуку зображень за запитом "поведінка дітей зображення"
Як можна допомогти дитині добре поводитись?
 Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно,немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

Що таке „учнівське самоврядування”?

Результат пошуку зображень за запитом "учнівське самоврядування зображення"
Учнівське самоврядування − спосіб організації життя колективу, що передбачає активну участь дітей (на основі взаємодії з педагогами) у прийнятті і виконанні рішень для досягнення суспільно значущих цілей. Воно є методикою залучення учнів до організації спільної діяльності.

Сценарій проведення свята до Дня учителя

                          Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "День учителя зображення"                                     
1 вед. Як гарно і правильно сказано: « Немає України без калини, немає України без рушників, немає пісні української без соловя »…
2 вед. Дійсно, так, бо це – одвічні наші символи, наші обереги. А без вас, любі наші, немає нас, малих, пустотливих бешкетників.

Концепція національно-патріотичного виховання

ВСТУП

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті.

Стратегія національно-патріотичного виховання на 2016-2020 роки

Стратегія національно-патріотичного 
виховання дітей та молоді 
на 2016-2020 роки

Доповідь на педагогічній раді "Концепція національно-патріотичного виховання"

"Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.
Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не гідний пошани.”
                                                                                                      М. Рильський 

Допоможемо разом

пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

Сценарій родинного свята в рамках тижня пам'яті В.О.Сухомлинського



«Родина, як зірка єдина»
Результат пошуку зображень за запитом "Родинне свято до Ювілею Сухомлинського зображення"
     «Головний зміст і мета сімейного життя — виховання дітей.  Головна школа виховання дітей — це взаємини чоловіка і дружини, батька і матері.»

         «Дитина – дзеркало родини; як у краплі води відбивається сонце, так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька.»

"Знання, наука, освіта – велике духовне багатство нашого народу. Це могутня ріка, хвилі якої несуть уперед культуру, творчість, думку геніїв народу. А живиться ця ріка мільйонами могутніх струмочків – родинних вогнищ культури, освіти, знань. Виховуючи дітей, дбайте, шановні батьку й мати, щоб у вашій сім'ї яскраво горіло це вогнище, щоб материнська й батьківська мудрість освітлювалася мудрістю, створеною, нагромадженою десятками поколінь і втіленоюв книгах, у науці ..."
В.О Сухомлинський

Сценарій виступу агітбригади

                                                        "Обери здоров'я"
Картинки по запросу обери здоровий спосіб життя
Мета: Пропаганда здорового способу життя, дбайливого ставлення до свого здоров'я,        профілактика шкідливих звичок, розповсюдження елементарних знань з гігієни, попередження важких захворювань.  Вчити дітей цінувати життя. Більше уваги звертати на те, що позитивно впливає на самопочуття: спорт, режим, вітаміни, правила техніки безпеки, позитивні емоції, цікаві захоплення, подорожі, раціональне харчування, загартовування, вміння вчасно надати медичну допомогу.  Розвивати творчі здібності, згуртовувати учнів, створювати умови для дружнього спілкування, виявлення талантів, стимулювати впевненість у собі та ініціативність.

Статут шкільного парламенту дітей

Статут шкільного парламенту дітей

І. ЗАГАЛЬНІ   ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Шкільний Парламент дітей є орган учнівського самоврядування, що   виникла у результаті добровільного незалежного об'єднання класних осередків дитячого самоврядування.
1.2. Парламент керується у своїй діяльності Конституцією України,   Конвенцією про права дитини, чинним законодавством, даним Статутом.
1.3.Діяльність Парламенту будується на засадах самоврядування та поширюється на всі класи школи.
1.4. Парламент взаємодіє з державними органами, громадськими об" єднаннями, які дотримуються демократичних та гуманістичних принципів, співпрацює з батьками дітей та підлітків.
1.5. Місцезнаходження Парламенту; смт Олександрівка,  вул. Вишнева, 18.

Положення про парламент школи

                               Затверджую:
                      
                   Директор                 Л. І. Литвин
                  «   » ________________________      



Положення

про парламент школи

1.     Парламент школи є органом шкільного самоврядування учнів школи.

Статут волонтерського загону «Імпульс»

                                                                                 Затверджую»
                                                             Директор
                                                             ______________________Л.І.Литвин


                                                              Статут
волонтерського загону « Імпульс»
Олександрівської ЗШ I-IIIст. №1
КЗ «Олександріське НВО №1»

План роботи творчої групи "Обдарованість"

                                                                                            «Затверджую»
                                                           голова методичної ради
КЗ «Олександрівське НВО №1»
              ________Коник Н.М.
протокол №1 від «   » _____2017 р.





ПЛАН РОБОТИ
творчої групи «Обдарованість»
Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
КЗ «Олександрівське  навчально-виховне обєднання №1»
з питання
„Організація роботи з обдарованими учнями”
2017/2018 навчальний рік

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

«БАЖАННЯ, ЗІТКАНІ ІЗ КОЛЬОРІВ ВЕСЕЛКИ»

СЦЕНАРІЙ ВИПУСКНОГО БАЛу ДЛЯ ВИПУСКНИКІВ 11 КЛАСУ

Результат пошуку зображень за запитом "Випускний вечір зображення"

 Звучить пісня «Квітка-душа».

 Відкриваються завіси. Звучать фанфари.  Виходить ведучий
І вед. Доброго вечора, вельмишановне товариство, дружня громадо селища Олександрівки, шановні вчителі, батьки, гості, усі, хто завітав у цю прекрасну урочисту залу ! Сьогодні в нас велична подія – свято юності, радості, надій, сподівань і мрій - випускний бал  в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Комунального закладу «Олександрівське навчально-виховне об’єднання №1» .
Пані та панове, настала незрівняна урочиста мить: під оплески зустрічайте  випускників 2017 року!

Сценарій проведення свята Останнього дзвоника


«Нам з дитинством прощатись вже час»
Результат пошуку зображень за запитом "Свято Останнього дзвоника у школі зображення"
 Дата проведення : 30 травня 2017 року
 Звучать фанфари.  Виходять: ведучі, адміністрація школи, гості.

                     1-а ведуча.
                     Ранішній гомін і квіти з вітаннями,
                  Барви святкові і зелень рясна –
                  В зошиті, списаному до останнього,
                  Крапку упевнено ставить весна.

                    2-й ведучий.
                                Все в сум’ятті закружляло чудовому,
                                Та наближається термін, коли
                                Дзвоник останній покличе, щоб знову ми
                                Нашим здобуткам межу підвели.

Сценарій свята Першого дзвоника.


Урочиста лінійка, присвячена Дню знань
Результат пошуку зображень за запитом "Свято Першого дзвоника у школі зображення"
Святково оформлене шкільне подвір'я. Лунає урочиста святкова музика. Учні школи шикуються, кожен клас займає своє визначене місце.
Звучать фанфари. Виходять ведучі, адміністрація школи, гості.
Ведучий: Доброго дня, дорога шкільна родино!
Ведуча: На серці радісно і сумно трішки нині,
Скінчилась літа сонячна пора.
У всій великій, вільній Україні
До школи поспішає дітвора!

Виховний захід "Осінній ярмарок "

Результат пошуку зображень за запитом "Осінній ярмрарок у школі зображення"
Мета: відродити традиції українського ярмаркування, виховувати національно-свідому особистість , патріотизм, розвивати творчі здібності учнів.
примітка: дрес-код- вишиванки або елементи національного одягу
тривалість заходу :
1,5 години

                                                Хід  заходу
  
1 ведучий: Минуло літо швидко, дуже швидко,
І десь в траві маленький павучок.
Із бабиного літа тягне нитку
А їжачок - осиковий листок ...
 2 ведучий: Поглянь, вже останні пташки у польоті,
Скінчилося літо... і сушить на дроті
Зажурене небо пір’їсті хмаринки,
Чи птахи свої помили пір’їнки ?..
І сумно дивитись, як літо минає,
Як осінь вже тихо на землю ступає...

Лінійка, присвячена Дню Гідності і Свободи




Мета: ознайомити учнів з історією виникнення свята ; пояснити поняття
«гідність» та «свобода» ; розширити поняття про єдність,  незалежність і суверенність нашої держави; формувати розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних
інтересів країни; розвивати в учнів бажання брати посильну участь у розбудові та зміцненні єдності нашої держави; наполегливо вчитись, щоб принести якомога більше користі рідній Україні; формувати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів; . виховувати патріотичні почуття, гордість за свою Батьківщину – Україну.
                               Хід заходу
На фоні музики учень читає вірш Дмитра Павличка
 «Встала мати Україна» 
Встала мати Україна –
Сонце засвітило,
Пробудилася народна
Незнищенна сила.
Сотні літ нас розпинали,
Та не побороли,
Бо не вмерла Україна
І не вмре ніколи.
Слава тобі, Україно,
Невмируща слава,
Да святиться твоя воля
І твоя держава.

понеділок, 23 жовтня 2017 р.

План роботи волонтерського загону «Імпульс»

Результат пошуку зображень за запитом "волонтерський рух зображення"
Олександрівської ЗШ  IIII ступенів № 1
КЗ «Олександрівське НВО №1»
2017 – 2018 н.р.

 Вересень

  1. Привітання ветеранів  до Дня партизанської слави.
  2. Акція « Милосердя» ( надання допомоги ветеранам війни, людям похилого віку в осінніх роботах на присадибних ділянках ).
  3. Акція « Подаруй іграшку першокласнику» ( збір іграшок для учнів 1 класу та учнів, що перебувають у групі продовженого дня ).
  4. Акція « Подаруй книгу першокласнику».
  5. Допомога учням початкових класів у проведенні веселих ігрових перерв.
  6. Акція « Учитель! Перед іменем твоїм…» ( привітання вчителів – пенсіонерів до Дня працівників освіти).                         

ДОКУМЕНТАЦІЯ ПЕДАГОГА-ОРГАНІЗАТОРА


СПИСОК ДОКУМЕНТАЦІЇ ПЕДАГОГА-ОРГАНІЗАТОРА в ЗНЗ.
Результат пошуку зображень за запитом "документація зображення"

(виходячи з посадових обов’язків)

         1. Основний план роботи педагога-організатора (річний, можна по місяцях).
         2.План-сітка, що випливає з річного плану (зберігається за весь  навчальний   рік)

Особливості роботи з обдарованими учнями

Результат пошуку зображень за запитом "обдарована дитина зображення"
 Завдання школи - підтримувати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано.    Виявлення обдарованих дітей повинно починатися вже в початковій школі на основі спостереження, вивчення психологічних особливостей, мовлення, пам'яті, логічного мислення.

Завдання роботи з обдарованими дітьми
-  Розвиток цілісної картинки світу в уявлення дитини;
-  Розвиток творчого критичного й абстрактно-логічного мислення, здатностей розв'язувати проблеми;
-  Розвиток здатності самостійно навчатися та здійсеювати долсідницьку роботу;
-  Розвиток здатностей до самопізнання й саморозуміння, формування позитивної "Я - концепції"